Administracja :: WPiA Uniwersytet Łódzki :: forum Administracji UŁ
29.01.2020, 16:02:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do REJESTRACJI na forum!! Tylko zarejestrowani użytkownicy mają dostęp i widzą wszystkie działy!
 
  Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
  Pokaż wiadomości
Strony: [1]
1  I rok magisterskie / Ogłoszenia / Ćwiczenia z ubezpieczeń społecznych : 29.10.2008, 18:54:33
Informacja dla grupy 3, która zaczęła zajęcia w piątek 17 października o 8:30. Następne ćwiczenia odbędą się 14 listopada, a nie jak początkowo mówił mgr Krajewski - 7 listopada. Po prostu na ćwiczeniach o 10:15 policzyliśmy, że w ten sposób każda z grup będzie miała tyle samo zajęć i mgr Krajewski prosił żeby was powiadomić.
2  III rok Administracji / Ogłoszenia / Odp: specjalizacja : 01.09.2008, 09:56:30
Gdyby ktoś jeszcze nie przeczytał to oto informacja ze strony wydziału:
01.09.2008
Uwaga!!!
Dziś o godzinie 12:00 rozpoczną się zapisy na specjalizację dla I roku na kierunku administracja studiów stacjonarnych II- stopnia.
Zapisy zakończą się 07.09.2008.
3  III rok Administracji / Ogłoszenia / Odp: specjalizacja : 30.08.2008, 21:08:29
Dobre pytanie. Jeśli chodzi o stronę to wydaje mi się, że zapisy będą tam gdzie w zeszłym roku czyli ul.uni.lodz.pl Od której to nikt na tym wydziale nie potrafił powiedzieć bo jedyna osoba, która podobno wie takie rzeczy jest do poniedziałku na urlopie. Co do haseł to na stare hasło można wejść do systemu ale na nowe - to z rekrutacji na magisterkę - już nie, z tym że nie wiem czy na "starym profilu" ta rejestracja będzie aktywna. Ale to przecież normalne - jako najbardziej zainteresowani wszystkiego dowiemy się na końcu. Chyba że Asi coś wie i nas poratuje:)
4  III rok Administracji / Ogłoszenia / Odp: Składanie dokumentów na studia II stopnia : 04.08.2008, 13:35:54
Tak ksero dowodu też. No i oczywiście trzeba mieć przy sobie oryginał;)
5  III rok Administracji / Ogłoszenia / Odp: Składanie dokumentów na studia II stopnia : 20.07.2008, 20:34:59
Co prawda nie wiem jak to jest ze świadectwem maturalnym jako że jego odpis posiadam w domu ale w pokoju 3 pytałam jak można odzyskać świadectwo ukończenia liceum które też jest wymienione jako jeden z dokumentów, który musimy złożyć. Pani powiedziała, że to świadectwo ukończenia liceum otrzymamy we wrześniu razem z dyplomem i dopiero wtedy złożymy je komisji rekrutacyjnej i że komisja o tym wie. To chyba najbardziej logiczne rozwiązanie zważywszy na to że bez dyplomu nie wydadzą nam żadnych dokumentów które "siedzą" w naszych teczkach. Podejrzewam że tak samo jest ze świadectwem maturalnym w przypadku gdy ktoś nie ma odpisu bo np. studiuje dwa kierunki. Myślę że najprościej na wszelki wypadek zadzwonić do pokoju nr 3 i dowiedzieć się z pierwszej ręki.
Ale mam pytanie co do zdjęć: czy poza tym że muszą być w formacie takim jak do dowodu to czy muszą spełniać pozostałe wymagania tzn. np. czy musi być widoczne ucho czy coś w tym stylu. Czy wystarczy zdjęcie takie jak do dyplomu (moje nie spełnia tych pozostałych wymagań) tylko o odpowiednich wymiarach?
6  III rok Administracji / Ogłoszenia / WAżNE!!! Monograf z pism użytkowych i archiwów : 10.06.2008, 16:20:59
Okazało się że ocenę z tych monografów powinniśmy mieć wpisaną w indeksie tylko w rubryce "Egzamin". Jeśli komuś prowadzące wpisały także ocenę w rubryce "Zaliczenie" (co do tej pory robiły) musi niestety wybrać się jeszcze raz na dyżur i poprosić o skreślenie tej rubryki i podpis przy tym skreśleniu. W przeciwnym wypadku z tego co słyszałam w dziekanacie nie chcą przyjąć indeksu.
7  III rok Administracji / Egzaminy / kolokwia / Odp: Prawo pracy - pytania!!!! : 23.05.2008, 20:34:38
Nie wiem dokładnie czego dotyczy ten plik ale na pewno ani tematów licencjackich (one są w oddzielnym pliku), ani tematów pytań na egzamin z prawa pracy - te zagadnienia profesor podawał na wykładzie. Były one także zostawione w kserze "pod bankiem" (czy jeszcze tam są nie wiem).
8  III rok Administracji / Egzaminy / kolokwia / Odp: Prawo pracy - pytania!!!! : 15.05.2008, 15:29:18
Moje pytania to:
1. zasada swobody nawiązywania stosunku pracy, art.11 k.p.- czy jest podstawą do zawierania pozaumownych stosunków pracy
2. jakie stosunki prawne przechodzą w wyniku transferu
(przejścia zakładu pracy na innego pracodawcę), podstawy przejścia stosunków pracy (umownych i pozaumownych) i stosunków cywilnoprawnych
3. odpowiedzialność regresowa w prawie pracy - tu jak zaczęłam odpowiadać tak jak mgr Pędziwiatr podawała na ćwiczeniach to zaczęli mi wchodzić na grunt k.c.
Generalnie z wyniku jestem zadowolona ale osobiście mam spore zastrzeżenia do jasności formułowania pytań - nie tych zasadniczych ale pomocniczych tzn. o co tak właściwie im chodzi
Cieszę się że to już za mną. Powodzenia wszystkim!
9  III rok Administracji / Egzaminy / kolokwia / Odp: Pytania z Postepowania ADM itp : 09.05.2008, 20:27:52
Witam wszystkich Uśmiech oto moje pytania:
1. wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy + jak to jest z nim na gruncie ordynacji, czy to zwyczajny czy nadzwyczajny środek zaskarżenia, jakie argumenty za tym ze mógłby być nadzwyczajnym
2. co to jest zaświadczenie i forma odmowy wydania zaświadczenia
3.skarga do wojewódzkiego sądu adm - termin i tryb wnoszenia, czy jej wniesienie powoduje wstrzymanie wykonania decyzji
A to pytania o których słyszałam od różnych osób (więc nie gwarantuję że są dokładnie przytoczone):
- skarga kasacyjna - przesłanki i kto może ją sporządzić
- uchybienie terminu
- zasada minimum egzystencjalnego
- zobowiązany
- grzywna w celu przymuszenia
Życzę powodzenia Uśmiech
10  III rok Administracji / Egzaminy / kolokwia / Odp: Wyniki kolokwium z Teorii - mgr M. Zalewska : 09.01.2008, 18:06:01
Dzięki za informacje:)
11  III rok Administracji / Egzaminy / kolokwia / Postępowanie egzekucyjne : 07.12.2007, 08:01:22
Czy ma ktoś może zagadnienia na zerówkę z postępowania egzekucyjnego o których mówiła mgr Defecińska? Jeśli tak to będę wdzięczna za podzielenie się nimi;)
Strony: [1]
dobry adwokat lodz opinie
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines