Administracja :: WPiA Uniwersytet Łódzki :: forum Administracji UŁ
24.08.2019, 00:01:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do REJESTRACJI na forum!! Tylko zarejestrowani użytkownicy mają dostęp i widzą wszystkie działy!

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: licencjat z prawa karnego ???  (Przeczytany 8840 razy)
bialo_czerwona
Gimnazjalista

« : 18.07.2008, 15:47:28 »

Hej.Chciałam zapytać czy ktoś uczęszczał na seminarium z karnego i bronił się w tej katedrze ??czy też raczej nie było chętnych ??
Nie zauważyłam tu takiego wątku  Mrugnięcie
Nie warto bo jesteśmy na administracji? czy to po prostu poza kręgiem Waszych zainteresowań?
Dzięki za info .
Pi0
Student

« Odpowiedz #1 : 18.07.2008, 19:56:29 »

prawodpodobnie (jesli chodzi o studentow dziennych) bylem jedyna osoba ktora sie bronila z karnego Mrugnięcie I jesli dzis mialbym wybrac, moj wybor bylby identyczny.
bialo_czerwona
Gimnazjalista

« Odpowiedz #2 : 19.07.2008, 00:26:18 »

No to w lekkim szoku jestem  Szok
I jak było ?Napisz coś więcej ,koniecznie !! Uśmiech Jakie wrażenia ?wymagania ?wszystko.
Przyznam szczerze ,że ja o niczym innym nawet nie myślałam ...
dopóki właśnie nie zdałam sobie sprawy ,że jestem lekko "osamotniona" i  nawet tu na forum nie było o tym ani słowa Mrugnięcie
Dziękuję za odzew.
Pi0
Student

« Odpowiedz #3 : 19.07.2008, 12:54:02 »

od poczatku

seminarka z karnego dla dziennych ostatecznie sie nie utworzyla z powodu zbyt malej liczny chetnych. Ja chodzilem na zajecia do prof. Dębskiego dla admin. zaocznej. Zajecia to po prostu poezja Uśmiech Prof. jest osoba niezwykle sympatyczna i prostudencka. Sam z wlasnej inicjatywy kserowal dla mnie materialy Mrugnięcie Semianrium, mniej wiecej od grudnia polegalo na walkowaniu problemow jakie wynikaly przy tworzeniu poszczegolnych prac. Kazda osoba prezentowala swoje referaty, ktore profesor dosyc wnikliwie ocenial i komentowal. Calosc byla okraszona potezna dawka dowcipow i anegdot, z ktorych Prof. słynie Mrugnięcie

Jesli chodzi o egzamin, to w komisji zasiedli prof. Indecki (jako przewodniczacy), dr. Kubiak oraz oczywiscie prof. Debski (jako nasz opiekun, promotor? ). Pierwsza czesc polegala na przedstawieniu swojego wystapienia, co ograniczalo sie do kilku zdan. W moim przypadku (mialem temat pracy w formie pytania) zostalem poproszony przez prof. Indeckiego o przedstawienie wnioskow do jakich doszedlem w trakcie pisania pracy. Nastepnie prof. Debski zadal mi dwa pytania z okolic mojej pracy (notabene pytania tak proste, ze nietrzeba posiadac zadnej wiedzy prawnokarnej by na nie odpowiedziec) oraz jedno pytania dostalem od dr Kubiaka (pytanie o granice wieku jako warunku odpowiedzialnosci na zasadach okreslonych w kk). Ogolnie pytania byly proste, wystarczy przejrzec 2 razy wyklady by na nie odpowiedziec. Na 7 osob wszyscy zdali,byly bodaj 2 piatki.

Ogolnie egazmin przebiegal w bardzo milej atmosferze, a seminarium u prof. Debskiego to zdecydowanie najciekawsze i najsympatyczniejsze zajecia z jakim zetknalem sie na tych studiach.

Powodzenia Mrugnięcie
bialo_czerwona
Gimnazjalista

« Odpowiedz #4 : 19.07.2008, 14:26:39 »

Dziękuję Ci bardzo !! Uśmiech
Również jestem na dziennych.
Bardzo lubiłam wykłady profesora Dębskiego ,jego dowcipy również  Język ,przyjemnie mi się uczyło karnego
 i egzamin zdałam na 5 Uśmiech
Ćwiczenia z dr Kubiakiem należały do moich ulubionych ,trochę dziwny system oceniana na koniec ale ogólnie to nie narzekałam Z politowaniem
W ogólę to pierwszy przedmiot który mnie tak 'cieszył' na tych studiach  Z politowaniem  Mrugnięcie
Dziwi mnie trochę brak chętnych .. Jeśli chodziłeś z zaocznymi to kiedy odbywało się seminarium??w weekend?
Może jednak w tym roku znajdzie się jeszcze jakiś chętny..
Jeszcze raz dzięki!
Pi0
Student

« Odpowiedz #5 : 19.07.2008, 15:13:08 »

zajecia odywaly sie w soboty o 10:30 co tydzien lub dwa, w zaleznosci jak zaoczni mieli zjazd. Jesli Ci zalezy by uczesczac do grupy Prof. Debskiego to musisz isc z zaocznymi, bo jesli bedzie seminarka z karnego dla dziennych to prawdopodobnie bedzie ja prowadzila dr Tomporek.
bialo_czerwona
Gimnazjalista

« Odpowiedz #6 : 19.07.2008, 15:18:07 »

Ta sobota trochę komplikuję Niezdecydowany Wolałabym jednak normalnie w tygodniu ,ale jak widać coś za coś.
No ale jeszcze się okażę.
Rozumiem ,że nie ma problemów żeby chodzić do zaocznych?
Pi0
Student

« Odpowiedz #7 : 19.07.2008, 19:35:38 »

zeby chodzic dla zaocznych musisz uzyskac zgode dziekana, ja o tym nie wiedzialem i dopiero w maju przy wydawaniu kart musialem taka zgode uzyskac. Jednak najlepiej zrobic to odrazu, zeby uniknac niepotrzebnego zamieszania
bialo_czerwona
Gimnazjalista

« Odpowiedz #8 : 19.07.2008, 20:49:44 »

Dzięki wielkie !!,będę teraz przynajmniej wiedziała Uśmiech
Miło ,że podzieliłeś się informacjami  Mrugnięcie
Pozdrawiam.
Venom
Administrator
Student

« Odpowiedz #9 : 20.07.2008, 10:21:46 »

Nawet nie wiedziałem, że jest takie seminarium Mrugnięcie Ale właśnie w tym jest problem, bo takie seminarium jest zupełnie bez przyszłości dla kogoś kto studiuje adm. dlatego pewno nie było chętnych. Wg. mnie jak nie zamierzasz studiować prawa to lepiej sobie to odpuść i wybierz jakiś przedmiot w kierunku którego chcesz się dalej dokształcać i z czego będziesz pisał magisterkę w przyszłości.

Co prawda te seminaria to wszędzie raczej porażkowe były i niewiele dawały, ale lepiej robić coś z czym się będzie miało do czynienia w przyszłości niż zupełnie coś oderwanego.
bialo_czerwona
Gimnazjalista

« Odpowiedz #10 : 20.07.2008, 11:36:12 »

Chciałam zacząć prawo ale dodatkowe lata mnie przerażają i tak naprawdę to trzeba byłoby się też zastanowić czy warto dla samego prawa karnego.Po samym prawie "nie ma nic".
Tylko ,że co takie seminarium tak naprawdę daje ??Dla mnie miałaby być to czysta przyjemność... Z politowaniem
Chyba "prawdziwą" specjalizację wybiera się jednak na 4 tym roku i to jest seminarium magisterskie-tu się patrzy pod kątem przyszłej pracy magisterskiej i w ogóle. Czyż nie ??(mogę się mylić).
Licencjat może być bardziej istotny dla tych którzy nie zamierzają robić magisterki z administracji ,ja zamierzam.
Jeśli się mylę to proszę o wyprowadzenie z błędu.
Mam iść na seminarium licencjackie np. z prawa adm.tylko dlatego ,że bardziej się opłaca??

Hekate
Licealista

« Odpowiedz #11 : 22.07.2008, 00:28:51 »

Po części tak, "bardziej sie opłaca" bo licencjat możesz sobie do magisterki wcielić no i od początku zająć się czymś związanym z przyszłym wykonywaniem zawodu ale z drugiej strony czemu by sobie dla przyjemności karnego nie wybrać? :-) wybór seminarium licencjackiego tak właściwie na Twojej przyszłości nie zaważy bo jak mój przedmówca wspominał to taki trochę "pic na wodę jest" a konkrety zaczynają się na seminariach magisterskich... mało chętnych na karne było prawdopodobnie dlatego, że ludzie raczej patrzą na to po kątem "do czego mi się w przyszłości przyda.." ...tak czy inaczej, powodzenia Mrugnięcie

Supermassive Black Hole
Venom
Administrator
Student

« Odpowiedz #12 : 23.07.2008, 14:43:38 »

No ja byłem na seminarium z podatków. Seminarium niezbyt, ale zdobyłem przynajmniej doświadczenie w szukaniu materiałów do pracy. Teraz jakbym miał pisać z tego magisterkę to dwa razy łatwiej by mi było. Poza tym do pracy licencjackiej skserowałem dużo materiałów, które mógłbym wykorzystać do magisterki jakbym się trzymał podobnego tematu.
Jedyny właśnie plus jest w tym, że się pozna daną katedrę i sposób gromadzenia materiałów.

No to sama sobie odpowiedz na odwrót, czemu teraz nie chcesz iść na prawo adm. jak chcesz z tego pisać pracę? Jak nie chcesz iść, bo Cię to nie interesuję to tym gorzej będzie później...

A z własnych doświadczeń Ci powiem, że jak chcesz z czegoś jak najłatwiej zrobić licencjat to weź prawo pracy - na adm. jest to najbardziej lajtowa katedra i najłatwiejszy egzamin. A licencjat to czysta formalność, bo ten sam materiał będziesz musiała przerobić wcześniej na egzamin z tego przedmiotu. Prace też mieli proste do napisania. Jedyny minus jest taki, że PP jest nudne Mrugnięcie Chociaż jak się nauczyłem to mi się spodobało Uśmiech
bialo_czerwona
Gimnazjalista

« Odpowiedz #13 : 23.07.2008, 18:17:05 »

To administracyjne podałam tak dla przykładu.
Nie wiem z czego będę pisała magisterkę.Gdybym była świetna już teraz w danej dziedzinie to z pewnością poszłabym dalej tym tropem.Być może później "zwiąże" się z podatkami choć chyba nie pałam do nich jakimś uwielbieniem Z politowaniem .
Prawo karne mnie naprawdę wciągnęło ,aczkolwiek wiem ,że na USM już w ogóle mi się pewnie nie przyda  Niezdecydowany .
Natomiast nie wiem póki co czym jest ,a raczej jakie jest prawo pracy bo nie miałam z nim styczności.Okażę się na 3 roku właśnie ,może wtedy będę wiedziała który kierunek obrać,stąd też moje pytanie jakie są seminaria (wiem,że konsta ,p.pracy,karne,podatkowe,pewnie adm.?) wszystkie dostępne? (mógłby ktoś wymienić Cool ).I kiedy wybiera się to seminarium ?
Dziękuję za Wasze zainteresowanie  Mrugnięcie .
natalia
Maturzysta

« Odpowiedz #14 : 23.07.2008, 21:28:30 »

prawo pracy wcale nie jest nudne a tym bardziej nie takie latwe wiem pisalam i dostalam 5 ale byly i gorsze oceny Uśmiech
Strony: [1] 2
  Drukuj  

Skocz do:  

dobry adwokat lodz opinie