Administracja :: WPiA Uniwersytet Łódzki :: forum Administracji UŁ
15.11.2019, 02:09:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do REJESTRACJI na forum!! Tylko zarejestrowani użytkownicy mają dostęp i widzą wszystkie działy!

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Prawo Ubezpieczeń Społecznych  (Przeczytany 9896 razy)
oleńka
Maturzysta

« Odpowiedz #45 : 22.01.2009, 19:37:40 »

Umowa o prace- ubezpieczenie zawsze obowiązkowe. Student też Uśmiech
Nemesis
Moderatorzy
Magister

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #46 : 22.01.2009, 19:38:46 »

no jasne, i to obowiązkowo

www.nem.yoyo.pl - moja mała galeria
natalia
Maturzysta

« Odpowiedz #47 : 22.01.2009, 20:43:30 »

student podlega dobrowolnie zawsze chyba ze isntnieje inny tytul ubezpieczenia
dzi_had
Maturzysta

« Odpowiedz #48 : 22.01.2009, 21:01:27 »

Czy mógłby ktoś, kto ma to koło już za sobą napisać, w jaki sposób należy udzielać odpowiedzi na te kazusy ze zbiegów.
np. na ten z Kowalskim
w styczniu został skierowany do odpłatnego wykonywania pracy w trakcie pozbawienia wolności. Jest on studentem, który będzie wykonywał pomimo kary pracę nakładczą.
w lutym zakończył odbywanie kary i wykonuje działalność w ramach umowy o pracę na 1/8 etatu jednocześnie ze swoim pracodawcą wykonuje umowę zlecenie, którego odpłatność 6/8. Dodatkowo zarobkuje w związku z umową o dzieło z kimkolwiek.
w marcu zawiera umowę o dzieło i jednocześnie prowadzi działalność w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej.     

'...If I had one day when I didn't have to be all confused... and I didn't have to feel that I was ashamed of everything... If I felt that I belonged someplace...'
Asiula
Starosta III roku
Magister
*

« Odpowiedz #49 : 22.01.2009, 21:28:25 »

Mogę napisać jak ja to ujęłam, bo to pytania z mojego kolokwium i udało mi się je zaliczyć Uśmiech Otóż w styczniu Jan Kowalski obowiązkowo będzie podlegał ubezpieczeniu z tytułu pracy nakładczej. Z tytułu wykonywania odpłatnej pracy w trakcie wykonywania kary pozbawienia wolności nie bedzie odpowiadał w ogóle. W lutym obowiązkowo będzie podlegał z tytułu umowy o pracę oraz umowy zlecenia. Umowa o dzieło jest wyłączona z obowiązku ubezpieczenia, nie podlega się z jej tytułu. W marcu Jan Kowalski bedzie obowiązkowo odpowiadał z tytułu pozarolniczej działalności gospodarczej.
Generalnie rozwiazanie tego polega na tym, zeby rozbić te 3 miesiące na 3 częsci i opisywac je kazde po kolei. Jeśli zrozumie się ta materię i bedzie znało tytuły (który jest bezwzględny, względny itp) to naprawdę nie jest to trudne Uśmiech
Powodzonka więc wszystkim jutro!
Nemesis
Moderatorzy
Magister

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #50 : 22.01.2009, 22:00:41 »

Tylko jeszcze musisz napisać czy z tytułu bycia studentem może się ubezpieczyć czy nie, poza tym jest tak jak napisała Asiula. Chociaż nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że znając tytuły i rozumiejąc materię koło przestaje być trudne. Niestety takiego kazusu jak ten już nie będzie i musicie spodziewać się czegoś prawdopodobnie o wiele trudniejszego

tanka
Gimnazjalista

« Odpowiedz #51 : 22.01.2009, 22:04:16 »

a Pani K jest osoba duchowna i prowadzi dzialalnosc pozarolnicza i jest jednoczesnie funkcjonariuszem sluzby celnej???
To bedzie obowiazkowo jako funkcjonariusz? i obowiazkowo jako duchowna?, a dzialalnosc pozarolnicza dobrowolnie????
m
Student

« Odpowiedz #52 : 22.01.2009, 22:23:32 »

to obowiązkowo z funkcjonariusza słuzby celnej a z duchownego nie;) tak mi sie wydaje;)
Nemesis
Moderatorzy
Magister

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #53 : 22.01.2009, 22:28:23 »

z duchownego na pewno nie obowiązkowo, bo przecież to druga grupa, automatycznie wyłączona spod obowiązku jeżeli istnieje tytuł z grupy pierwszej - obowiązkowej, którym jest tu funkcjonariusz służby celnej. Z działalności pozarolniczej będzie mogła ubezpieczyć się dobrowolnie a z tytułu bycia duchownym prawdopodobnie w ogóle nie będzie mogła (ponoć tak Krajewski podawał na któryś ćwiczeniach, ale za to głowy uciąć sobie nie dam, mimo, że koło już zaliczyłem)

natalia
Maturzysta

« Odpowiedz #54 : 22.01.2009, 23:04:49 »

Nemesis ma calkowita racje
tanka
Gimnazjalista

« Odpowiedz #55 : 22.01.2009, 23:38:33 »

ale dlaczego jako duchowna nie bedzie mogla w ogole ??? przeciez duchowny jest w 1 grupie i w 2 grupie?
Nemesis
Moderatorzy
Magister

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #56 : 22.01.2009, 23:58:56 »

w 1 grupie go nie ma, mimo że był w artykule. Ogólnie zapamiętaj sobie, że jest tylko w drugiej grupie. Poza tym jest to taki niby wyjątek z duchownymi, za których płaci państwo w większości składkę, że gdy ich tytuł zbiegnie się z innym obowiązkowym albo z pierwszeństwem czasie to duchowny niby będzie zawsze wyłączony. Tak ponoć podawał Krajewski, podkreślam jeszcze raz. Nie wiem też jak będzie gdy duchowny zbiegnie się z odbieraniem uposażenia posła i senatora, za co też płaci państwo. Ogólnie, nie uczcie się tylko z artykułu i tego co Krajewski powiedział, bo w różnych grupach różne rzeczy mówił (jednej coś więcej a innej nawet nie wspominał o jakiś kwestiach) Sprawdzcie też w ustawie grupy które mogą się ubezpieczyć dobrowolnie, ze szczególnym akcentem na to, kiedy co niektóre z wymienionych tam podmiotów wyjątkowo nie będą mogły się dobrowolnie ubezpieczyć

tanka
Gimnazjalista

« Odpowiedz #57 : 23.01.2009, 00:17:23 »

dzieki  wielkie nemesis juz mi sie rozjaśniło w główce Uśmiech
Henry777
Student

« Odpowiedz #58 : 23.01.2009, 22:14:02 »

Mógłby ktoś napisać jak poszedł egzamin z terminu zerowego z ubezpieczeń u dr Kasińskiej?Jakie ogólnie wyniki były,wszyscy zdali?Wstawiała dwóje jeśli owe były?

Pi0
Student

« Odpowiedz #59 : 23.01.2009, 23:15:22 »

chyba wszyscy zdali, z tego co widzialem na liscie u dr to wiekszosc 4 i 5, pojedyncze 3 i 3+.
Strony: 1 2 3 [4] 5
  Drukuj  

Skocz do:  

dobry adwokat lodz opinie