Administracja :: WPiA Uniwersytet Łódzki :: forum Administracji UŁ
12.12.2019, 15:29:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do REJESTRACJI na forum!! Tylko zarejestrowani użytkownicy mają dostęp i widzą wszystkie działy!

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 12
  Drukuj  
Autor Wątek: Prawo ochrony środowiska  (Przeczytany 27808 razy)
Kasia86
Pierwszoklasista
**

« Odpowiedz #30 : 05.05.2009, 20:28:47 »

Po dzisiejszym kole stwierdzam, że forma pisemna jest o wiele łatwiejsza niż egzamin ustny. Gdyby to rzeczywiście miał być test wielokrotnego wyboru z punktami ujemnymi to można by sie zastanawiać czy nie lepiej byloby zdawać ustnie, ale forma prawda fałsz myślę, że nie jest aż tak trudna, żeby bać sie ujemnych punktów. Jest czas na spokojne przemyślenie odpowiedzi i nie ma takiego stresu jak na ustnych odpowiedziach.
Henry777
Student

« Odpowiedz #31 : 05.05.2009, 20:43:02 »

A jak tam dziś wyglądało kolokwium u dr Jaworowicz-Rudolf?Mógłby się ktoś podzielić swoimi refleksjami Uśmiech ?

dzi_had
Maturzysta

« Odpowiedz #32 : 05.05.2009, 20:49:37 »

Dziś stawiło się bardzo dużo ludzi, więc pisaliśmy w auli. Oceny w większości 4 i 5, tak więc raczej wszyscy byli zadowoleni.
Jestem za testem, pomimo punktów ujemnych. Jeśli zerówka jest tak czy inaczej ustna to miłośnicy ustnych będą mieli szansę.   

'...If I had one day when I didn't have to be all confused... and I didn't have to feel that I was ashamed of everything... If I felt that I belonged someplace...'
tanka
Gimnazjalista

« Odpowiedz #33 : 05.05.2009, 20:56:39 »

Tez jestem za testem mimo punktow ujemnych. Dlaczego mielibysmy byc gorsi od innych rocznikow  i nie zdac wcale testu. Poprostu trzeba sie nauczyc i  tyle, a nie isc na latwize jak w tamtym roku ludzie zrobili. Przeciez to byla glupota nauczyc sie tylkooo testow z poprzednich lat, wiadomo ze trzeba umiec wiecej sami sobie mogli podziekowac za tak wielka swoja madrosc Uśmiech
Kasia86
Pierwszoklasista
**

« Odpowiedz #34 : 05.05.2009, 21:02:01 »

Było w sumie 20 ptań - 18 prawda/fałsz, a 2 ost. odpowiedzi a, b, c do woboru Uśmiech Pani dr czytała pytanie 2 razy i w tym czasie mieliśmy udzielić na nie odpowiedzi. Kolokwia zostały sprawdzone od razu i wszyscy zadali, a oceny były w dużej większości dobre i bardzo dobre Uśmiech
Anulka
Licealista

« Odpowiedz #35 : 05.05.2009, 21:27:32 »

Ja myślę, że dzisiejsze koło pani dr zrobiła specjalnie dość łatwe żeby nie robić nam problemów. Jednak nie liczę na tak prosty test w przypadku egzaminu. Zresztą na taki test trzeba znać szczegóły, który przy odpowiedzi ustnej można ewentualnie jakoś pominąć. Poza tym na koło było mało materiału, więc łatwiej było zapamiętać szczegóły. Może ma ktoś po prostu testy z poprzednich lat i niech wrzuci przykładowe pytania... Ja generalnie jestem za formą ustną. Pytania losujemy i możemy mieć pretensje tylko do siebie. Poza tym nawet jak na jakieś nie odpowiemy to ratują nas pozostałe, bo liczona jest przecież średnia ocen z wszystkich pytań. Zadecyduje i tak większość, chociaż w zasadzie to ta decyzja już była podjęta na samym początku, więc nie wiem czemu teraz znowu się nad tym zastanawiamy...
Asiula
Starosta III roku
Magister
*

« Odpowiedz #36 : 05.05.2009, 22:24:55 »

Ogłaszam wszem i wobec i proszę, abyście jutro na wykładach specjalizacyjnych mocno pomyśleli nad kwestią owej nieszczęsnej formy egzaminu z Prawa ochrony środowiska i następnie, zeby przed wykładem, tudzież w jego przerwie podjąć już wiążącą, nieodwołalną decyzję w tej kwestii. Prawdę powiedziawszy, dziś sama mam mętlik w głowie odnośnie tego problemu, ponieważ Panie od ćwiczeń raczej namawiają nas na pisemny, twierdząc, ze tamten rok był zupełnie pechowy i to sami ludzie są temu winni, ze uczyli sie tylko z testów i dlatego teraz mają warunki. Może więc rzeczywiście rozsądnym i zdecydowanie prostszym organizacyjnie (Mrugnięcie) byłaby decyzja o pisemnym egzaminie w sesji, a chętni mogliby zdawać ustnie zerówkę? Taką decyzję jutro poddam pod rozwagę i decyzję podejmiemy przy obecnych na wykładzie.
Termin egzaminu w sesji ustalaliśmy natomiast na koniec czerwca/początek lipca i tego będziemy się trzymać. Zerówki natomiast ok 27 maja wedle mojej wiedzy.
oleńka
Maturzysta

« Odpowiedz #37 : 06.05.2009, 09:50:51 »

Apeluję zatem do wszystkich byście się stawili na dzisiejszym wykładzie, a przynajmniej na jego części, aby wybór formy egzaminu podjęła jak największa liczba osób !

I potwierdzam- prawda/ fałsz to naprawdę przyjemna forma sprawdzania wiedzy, jeśli można tak to określić Mrugnięcie
Czacha
Gimnazjalista

« Odpowiedz #38 : 06.05.2009, 09:55:01 »

Pamiętajcie, że większość osób która nie chodzi na wykłady tez na pewno będzie za pisemnym Mrugnięcie

pozdro
Julka
Licealista

« Odpowiedz #39 : 06.05.2009, 13:36:49 »

Czy mogłby dzisiaj ktos na wykładzie z ochrony srodowiska podjać temat,zeby na zerowke mogli isc wszyscy ktorzy beda chcieli i zaliczyli cwiczenia, bo nie kazdy ma mozliowosc uczeszczania na zajęcia, w tamtym roku było tak ze na zerowke mogl isc kazdy kto zaliczyl cw na minimum 4
Asiula
Starosta III roku
Magister
*

« Odpowiedz #40 : 06.05.2009, 22:16:45 »

Zgodnie z obietnicą przedstawiam nasze dzisiejsze ustalenia, które zapadły na wykładziez POŚ. Otóż zgodnie z wolą większości, potwierdzonej w głosowaniu ustalilismy, iż egzamin w sesji będzie miał formę pisemną (ok. 20 pytań prawda-fałsz), natomiast zerówki jak już wczęśniej pisałam są tylko i wyłącznie ustne. Profesor nie wspominał dziś nic nt kryteriow przystąpienia do zerówki, dokładnie o niej porozmawiamy na najbliższym wykładzie, ponieważ jest zainteresowanie t a formą i być może, że będzie więcej niż jeden termin egzaminu zerowego. Osoby zainteresowane muszą wiec na bieżąco sledzić rozwój wydarzeń Mrugnięcie

Pozdrawiam!
Anulka
Licealista

« Odpowiedz #41 : 07.05.2009, 21:00:01 »

Nie wiem czy to dobry pomysł z formą pisemną. Przeglądałam forum i natknęłam się na taki oto wpis:
"Proszę powiedzcie czy to prawda czy fałsz bo spotkałem się już z wieloma interpretacjami a nigdzie nie moge znaleść na 100 % poprawnej odpowiedzi:
Transgraniczna procedura oceny oddziaływania na środowisko dotyczy tego rodzaju skutków na terenie Polski.
Wiem, że bez zastanowienia mozna odpowiedziec, że nie bo wiadomo co znaczy słowo "transgraniczna" ja jednak uważam, że w tym pytaniu jest haczyk.
Może ktos wie na 100%?

[ Dodano: 2008-09-17, 16:42 ]
I jeszcze jedno pytanko dotyczące tego zdania /prawda czy fałsz/?
Opłaty za korzystanie ze środowiska wnoszone są przez zobowiązane podmioty na rachunek bankowy prowadzony przez marszałka województwa
W ustawie jest tylko stwierdzenie "na rachunek urzędu marszałkowskiego" nie ma mowy o marszałku.
Byłbym dozgonnie wdzięczny za pomoc."
Skoro ta osoba próbowała odpowiedzieć na pytania mając ustawę i notatki to ja nie wiem jak my biedne żuczki mamy sobie poradzić na egzaminie grymas. Dodam jeszcze, że nikt jej odpowiedzi nie udzielił Chichot
natalia
Maturzysta

« Odpowiedz #42 : 07.05.2009, 21:03:13 »

a ja od poczatku mowilam ze test to poroniony pomysl, ale mnie tu nikt nie slucha!
Pi0
Student

« Odpowiedz #43 : 07.05.2009, 21:36:39 »

od kiedy ten rok zrobil sie tak pozytywnie nastawiony na zdawanie egzaminow ustnych? Zawsze byl placz, jak mial byc ustny egzamin, wszyscy blagali zeby byl pisemny, a najlepiej test. Teraz dostalismy szanse od losu i wykladowcy na egzamin pisemny, TESTOWY, gdzie do wyboru sa tylko 2 mozliwosci, to podnosi sie lament, ze ustny bylby lepszy. Czy Wy macie za duzo wolnego czasu zeby sie przygotowywac na ustne egzaminy Uśmiech ?
Anulka
Licealista

« Odpowiedz #44 : 07.05.2009, 21:59:15 »

Po prostu nie chcemy marnować czasu na uczenie się tego kolejny raz... Zresztą to nie jest zwykły test... nigdy nie mieliśmy punktów ujemnych... A jak widać w tych pytaniach nauczyć się musimy właśnie szczegółów grymas. Naprawdę nie ma nikt testów z poprzednich lat, żeby zobaczyć czy wszystkie pytania są formułowane właśnie w taki sposób...
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 12
  Drukuj  

Skocz do:  

dobry adwokat lodz opinie