Administracja :: WPiA Uniwersytet Łódzki :: forum Administracji UŁ
24.06.2019, 22:22:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do REJESTRACJI na forum!! Tylko zarejestrowani użytkownicy mają dostęp i widzą wszystkie działy!

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: EGZAMIN ZERÓWKOWY 28.05/01.06 Z OCHRONY ŚRODOWISKA  (Przeczytany 6298 razy)
Anulka
Licealista

« Odpowiedz #15 : 01.06.2009, 17:02:38 »

I jak tam poszło dzisiaj? Uśmiech
Nemesis
Moderatorzy
Magister

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : 01.06.2009, 17:35:04 »

No dzisiaj już było trudniej. Profesor oczywiście bardzo miły, ale o wiele więcej trudnych pytań się trafiało ludziom. Niektórzy mięli po dwa spoza wykładu, a niektóre pytania brzmiały imponująco. Mimo podwyższenia poprzeczki wszyscy chyba zdali, a przynajmniej pierwsze 18 osób, chociaż chyba sporo 3 dzisiaj się trafiło.

Moje pytania:
- pojęcie równowagi przyrodnicznej
- ochrona gatunkowa w prawie międzynarodowym
- standardy jakości gleby lasów i terenów rolnych (czy coś takiego)

www.nem.yoyo.pl - moja mała galeria
EM
Licealista

« Odpowiedz #17 : 01.06.2009, 18:33:37 »

Zgadzam się ,że dziś było trochę trudniej,ale tylko troszeczkę... Pan Profesor bardzo uprzejmy , podpowiadał, naprowadzał, a czasami więcej mówił niż zdający :-)

Moje  pytania:

1. Pozwolenie zintegrowane -  kto wydaje , po co?, forma itp.
2. Ochrona przed hałasem  - ogólne rzeczy
3. przegląd ekologiczny
Gosia_
Gimnazjalista

« Odpowiedz #18 : 01.06.2009, 20:02:15 »

Potwierdzam - dzisiaj wszyscy zdali, ale oceny jednak gorsze niż w poprzednim terminie.

Moje pytania:
1. odpowiedzialność cywilna 
2. rybołówstwo morskie
3. wody, do których nie można odprowadzać ścieków
olcia.sz.
Gimnazjalista

« Odpowiedz #19 : 01.06.2009, 20:29:44 »

Pan prof bardzo miły, podpowiada, no ale pytania konkret 
Instytucja szkody środowiskowej w świetle przepisów UE
Inspekcja Ochrony Środowiska - pozycja i funkcje
Zanieczyszczenie wód
Anulka
Licealista

« Odpowiedz #20 : 02.06.2009, 11:31:34 »

Czy te pytania spoza wykładu zgadzały się z podanymi zagadnieniami czy po prostu trzeba było się nauczyć tych materiałów dodatkowych w całości, bo te pytania nie podchodziły pod podane zagadnienia?
Gosia_
Gimnazjalista

« Odpowiedz #21 : 02.06.2009, 14:11:02 »

Nie wiem dokładnie o jakie zagadnienia Ci chodzi - jeśli o sylabus, to on mniej więcej pokazuje, jakie jest zakres materiału. Ale np. sprawdziłam, czy jest w nim uwzględnione moje pytanie dot. rybołówstwa morskiego - i moim zdaniem nie (bo w sylabusie jest mowa tylko o prawie łowieckim i rybactwie) - to tylko tak na marginesie Język

Moim zdaniem zakres materiału na egzamin to jest slajdy+fragmenty podręcznika. Piszę tak dlatego, że nie przypominam sobie pytania, które nie byłoby uwzględnione w którejś z tych dwóch rzeczy.
Maja
Pierwszoklasista
**

« Odpowiedz #22 : 02.06.2009, 15:29:02 »

Tez uważam, że teraz było trudniej ale na szczęście wszyscy zdali Uśmiech moje pytania to:
1. pojęcie i zakres odpowiedzialności w prawie ochrony środowiska
2. konwencje bałtyckie
3. charakter prawny pozwolenia emisyjnego
Anulka
Licealista

« Odpowiedz #23 : 02.06.2009, 17:04:19 »

Tylko tych fragmentów podręcznika jest gdzieś tak 450 stron Chichot
A.
Gimnazjalista

« Odpowiedz #24 : 02.06.2009, 17:21:35 »

Moje pytania:
1. Rola ustawy POŚ w ochronie środowiska
2. Handel uprawnieniami do emisji w prawie międzynarodowym (chodziło o protokół z Kioto + pozostałe konwencje o ochronie powietrza)
3. Ścieki komunalne
Gosia_
Gimnazjalista

« Odpowiedz #25 : 02.06.2009, 17:36:40 »

Anulka, ja miałam na myśli kilka rozdziałów (z płyty CD, która dał nam prof. i które Asia przesyłała mailem -nie wydaje mi się, żeby tak było aż tak dużo, bo sama większość przeczytałam/przejrzałam DuĹźy uśmiech ), a Ty chyba mówisz o skrypcie ze strony katedry?
Ale stron nie liczyłam, to się nie będę upierać Język
A.
Gimnazjalista

« Odpowiedz #26 : 02.06.2009, 18:22:39 »

Notatki przesłane przez Asię mają ok 420 stron, ale część się powtarza z tym, co jest na slajdach  Uśmiech

Jeszcze odnośnie egzaminu pisemnego, prof. prosił o przekazanie, że odbędzie się 30.06 o godzinie 10 w auli fioletowej (co do auli nie jestem pewna, więc niech jeszcze ktoś zdających wczoraj egz. potwierdzi)
Nemesis
Moderatorzy
Magister

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #27 : 02.06.2009, 18:56:29 »

Jak ja liczylem to chyba wyszły 453 strony:) No i w slajdach też jest ich nieco więcej niż te które tylko na wykładzie pan profesor pokazywał (chociażby cały dział o wrakach samochodowych)

www.nem.yoyo.pl - moja mała galeria
Anulka
Licealista

« Odpowiedz #28 : 02.06.2009, 19:37:31 »

I tego właśnie dotyczyło moje pytanie czy uczyliście się według zagadnień, czyli wyrywkowo z tych rozdziałów książki (i jak było pytanie spoza slajdów to wystarczyło to co się nauczyliście wyrywkowo z rozdziałów  bo takie było zagadnienie), czy raczej całych rozdziałów (bo pytania wychodziły poza zakres zagadnień, a były w tych magicznych rozdziałach). Szczerze mówiąc to trochę mnie ilość stron przeraziła Chichot
Gosia_
Gimnazjalista

« Odpowiedz #29 : 02.06.2009, 19:52:27 »

Źle się wyraziłam - bo ja właśnie z góry odrzuciłam z tych rozdziałów to, co było w slajdach (dla mnie to oczywiste Język) i czytałam tylko to czego w slajdach (wszystkich z płyty CD, tzn. tych które zrobiliśmy na wykładzie i tych, które nie) nie było.
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  

Skocz do:  

dobry adwokat lodz opinie