Administracja :: WPiA Uniwersytet Łódzki :: forum Administracji UŁ
31.05.2020, 16:34:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do REJESTRACJI na forum!! Tylko zarejestrowani użytkownicy mają dostęp i widzą wszystkie działy!

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 19
  Drukuj  
Autor Wątek: Doktryny społeczno-polityczne - dr Skomiał  (Przeczytany 60049 razy)
Monique
Gimnazjalista

« Odpowiedz #90 : 11.02.2010, 19:00:30 »

Ja miałam tak: cnota w ujęciu rzymskim, koncepcja organiczna państwa i etatyzm. Doktor lubi sprawdzać studentów pytaniami w stylu: "zaraz... czyli pani zdaniem etatyzm to interwencjonizm (tu taka mina specyficzna z podniesieniem jednej brwi;)??"... Nie taki diabeł straszny jak go malują. Nauczcie się dobrze wykładów to na bank zaliczycie, a jak zrobicie to co z książki, to już oblać się nie da:D No i mówcie pewnie, głupot raczej unikać i lania wody w stylu: to mogłoby być tak, więc to powiem- też nie radzę. W tym roku dr zmienił podejście do studentów:D Łatwiej zaliczyć doktryny niż Fundusze. Powodzenia.

Wola istnienia...
Anulka
Licealista

« Odpowiedz #91 : 11.02.2010, 19:17:06 »

No ja nie byłabym taka pewna czy wystarczą wykłady i książka... Ja dzisiaj dostałam pytanie o ideologię pryncypatu... a tego nie było w książce i na wykładzie. Jakoś wybrnęłam, bo coś w internecie poczytałam, ale jak to w internecie, coś się znajdzie, ale niekoniecznie to co chce dr. Pozostałe pytania to cnota grecka i Wolter. Generalnie to patrząc po dzisiejszych ocenach to chyba jednak dużo zależy od humoru. Może nie tyle samo zdanie, bo tu pan dr zmienił podejście, ale ocena Uśmiech. Trzeba mieć szczęście do pytań i już Chichot. Powodzenia wszystkim Uśmiech
doris
Pierwszoklasista
**

« Odpowiedz #92 : 11.02.2010, 19:30:54 »

Niech ktos podpowie co trzeba powiedziec przy teokratyzmie chrzescijanskim i islamizmie?

Uśmiech
Agnieszka
Gimnazjalista

« Odpowiedz #93 : 11.02.2010, 20:04:21 »

no właśnie, kwestia trafienia w pytania, koleżanka Monique miała akurat wszystkie pytania z wykładu to może powiedzieć, że wykład wystarczy...  no ale takie uroki egzaminów ustnych:) powodzenia kolejnym zdającym!!!
EM
Licealista

« Odpowiedz #94 : 11.02.2010, 20:50:29 »

Hej a zdarzały się może osoby, które np przyszły w inny dzień niż były zapisane. Interesuje mnie czy dr jest skłonny przyjąć studenta który był zapisany w 1 tyg a przyszedł w 2 tyg oczy wiście zakładając że akurat nie będzie kompletu 35 osób ????

Olka
Student

« Odpowiedz #95 : 11.02.2010, 21:48:29 »

a żeby dostać 3 można nie odpowiedzieć na 1 pytanie?
A.
Gimnazjalista

« Odpowiedz #96 : 11.02.2010, 22:20:28 »

Wydaje mi się, że dużo zależy od humoru dr
pl
Licealista

« Odpowiedz #97 : 11.02.2010, 22:36:35 »

powiedzcie jakie generalnie oceny dr wstawiał, czy to w większości 3?
Anulka
Licealista

« Odpowiedz #98 : 11.02.2010, 23:41:51 »

Wydaje mi się, że to zależy od humoru Uśmiech
pl
Licealista

« Odpowiedz #99 : 11.02.2010, 23:46:29 »

pytam orientacyjnie bo zdaje sobie sprawę że na ten egzamin ma w dużej mierze wpływ: fortuna, los, przypadek Chichot A jeśli chodzi o humor Pana dr to liczę na duży progresywizm i że we wtorek będzie wprost tryskał humorem i nie wykraczał poza materię wykładową Mrugnięcie
KierownikStawu
Licealista

« Odpowiedz #100 : 12.02.2010, 16:15:39 »

czy dr pyta o sofistów? a jesli tak to co trzeba o nich powiedziec zeby byl usatysfakcjonowany?
Wiercik
Licealista

« Odpowiedz #101 : 14.02.2010, 10:33:33 »

co to jest monarchizm frankijski???
Monique
Gimnazjalista

« Odpowiedz #102 : 14.02.2010, 11:02:32 »

1. Słyszałam, że ktoś miał pytanie z sofistów. Radzę mówić podstawowe informacje tzn: kto przykładowo należał do sofistów, kim byli sofiści, co myśleli o państwie i jednostce...
2. Co do ocen: dr stawia nawet 5, oczywiście w zależności od humoru... ale spokojnie- podobno jest sporo 4 Uśmiech np. drugiego dnia na 5 osób były 4 czwórki i 1 trójka z plusem- to chyba nie tak źle Uśmiech
3. Co do monarchizmu frankijskiego... Jeśli wiesz co to jest monarchizm, to pamiętaj żeby trzymać się monarchizmu, ale po prostu w odniesieniu do Monarchii Karola Wielkiego- to taki bardzo znany władca Franków Mrugnięcie Jeśli nie w podręczniku, to nawet w wikipedii są informacje na ten temat Uśmiech
4. Podobno trzeciego dnia egzaminu dr wypowiedział 1 bardzo mhroczne zdanie, z którego wynika, że zamierza dręczyć tych, którzy przywędrują do niego dopiero w marcu.... ale... dr miał wtedy zły humor, bo jego tramwaj pojechał okrężną drogą, więc spóźnił się na egz (dziękujemy sekcji szpiegowskiej za informacje Mrugnięcie )... Podsumowując- ja bym radziła iść w terminie, mówić zgodnie z notatkami/książką i poprosić o kciuki znajomych Uśmiech A jeśli zdążycie się nauczyć na ten tydzień, choć byliście zapisani na tamten, to idźcie, im wcześniej tym lepiej Uśmiech
P.S. Zdajecie sobie sprawę z tego, że im później się wchodzi danego dnia, tym "ciekawsze" pytania??
P.P.S. Zauważałam u dr dziwną skłonność do Woltera, cnoty we wszystkich ujęciach, darwinizmów wszelakich i organicznej koncepcji państwa...

Powodzenia:)

Wola istnienia...
Julka
Licealista

« Odpowiedz #103 : 14.02.2010, 11:20:51 »

Może mi ktoś napisać co to jest ta klasyczna koncepcja człowieka i elementarne ujęcie państwa? bo nie moge tego znalezc ;/

miłej nauki jak w ogóle może być miła Uśmiech
Matey
Gimnazjalista

« Odpowiedz #104 : 14.02.2010, 12:09:43 »

Też słyszałem o egzaminie po sesji jako zdawanym na wyższym poziomie trudności Smutny Rozumiem, że ludzie nie przychodzą na terminy ale dr jest sobie sam winien. W końcu mówił, że można przyjść później. Teraz pewnie będą jazdy w marcu...
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 19
  Drukuj  

Skocz do:  

dobry adwokat lodz opinie