Administracja :: WPiA Uniwersytet Łódzki :: forum Administracji UŁ
23.08.2019, 23:26:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do REJESTRACJI na forum!! Tylko zarejestrowani użytkownicy mają dostęp i widzą wszystkie działy!

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Seminarium prawa podatkowego - pytania egzaminacyjne  (Przeczytany 10008 razy)
Anula
Gimnazjalista

« Odpowiedz #15 : 29.06.2008, 19:46:26 »

Wysokość podatku od spadków i darowizn jest uzależniona od tego, do której grupy podatkowej jest zaliczony nabywca, a zaliczenie do grupy podatkowej następuje na podstawie osobistych więzi łączących nabywcę ze spadkodawcą czy darczyńcą. No i można tu powiedzieć kto należy do poszczególnych grup. A przychody ze stosunku pracy to wszelkiego rodzaju wypłaty pieniężne oraz wartość pieniężna świadczeń w naturze, a w szczególności wynagrodzenie zasadnicze, wynagrodzenie za godziny nadliczbowe, dodatki, nagrody... Generalnie nie ma nad czym się tu wywodzić Mrugnięcie
Nemesis
Moderatorzy
Magister

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #16 : 29.06.2008, 20:07:15 »

Mam nadzieję ze tak krotkie odpowiedzi będą zadowalać komisję i nie będzie ona zadawala dodatkowych pytan...

www.nem.yoyo.pl - moja mała galeria
P.
Gimnazjalista

« Odpowiedz #17 : 30.06.2008, 10:00:32 »

No ja tez mam taka nadzieje... bo nie umiem jeszcze czesci referatu a i 1/3 pytan tez nie... troche zaczynam sie bac, ze jednak komisja bedzie dociekliwa i bedzie zadawac pytania z pracy (choc mgr Strzelec zapewnial,ze nie). Ale najwazniejsze, zeby nie pytali o jakies szczegoly albo problemy praktyczne zwiazane z danym podatkiem... Oby wystarczylo powiedziec najwazniejsze kwestie na dane pytanie i bye... czy ktos moze rozmawial z mgr Strzelcem na temat jakis konkretow w sprawie egzaminu i moglby sie podzielic informacjami?
Tygrysica22
Pierwszoklasista
**

« Odpowiedz #18 : 30.06.2008, 10:59:28 »

Ja miałam iść na obronę 1 lipca, ale idę 3-ego, więc na kwiatki będę się składać z grupą z 3 lipca
P.
Gimnazjalista

« Odpowiedz #19 : 30.06.2008, 11:04:34 »

A to mozna sobie tak teraz wybrac kiedy sie idzie, czy zalatwilas to z mgr Strzelcem? Bo ja tez sie zastanaiwam czy nie isc 3 lipca, ale myslalam, ze juz nie mozna zmieniac terminu...???
Nemesis
Moderatorzy
Magister

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 30.06.2008, 11:20:48 »

Ogólnie to prawo podatkowe nie wyszło nam na zdrowie w porównaniu co do niektórych licencjatów. Miejmy nadzieję, że faktycznie nas lekko potraktują, bo te zagadnienia które podał mgr Strzelec nieco przerosły moje zdolności wkuwania;]

kamień
Gimnazjalista

« Odpowiedz #21 : 30.06.2008, 15:58:20 »

widze ze nie tylko ja mam takie wrażenia... prawo podatkowe wchodzi mi najmniej ze wszystkich dotychczasowych egzaminów. z niecierpliwoscia czekam na relacje z jutrzejszego egzaminu. powodzenia ludziska!
Venom
Administrator
Student

« Odpowiedz #22 : 30.06.2008, 17:08:55 »

ew. bylaby jeszcze realna forma ulatwienia w postaci wynegocjowania zebysmy sobie losowali 3 pytania a odpowiadali tylko na 2, czyli jedno mogli odrzucic.
P.
Gimnazjalista

« Odpowiedz #23 : 30.06.2008, 17:23:48 »

A w ogole jak ma to byc? Mamy miec jakies pytanie z pracy czy tylko z tej listy? I czy te pytania maja byc losowane?
Nemesis
Moderatorzy
Magister

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #24 : 30.06.2008, 17:31:45 »

Teoretycznie, mamy losować dwa pytania z tej listy 52 a teraz 49 tematów i na oba odpowiedzieć. Pytań do pracy ma nie być a przynajmniej nie będą obowiązkowo zadawane, choć oczywiście przecież zawsze mogą o coś spytać, ale głównym wyznacznikiem oceny ma być prezentacja pracy (10 minutowa) i odpowiedź na dwa wylosowane pytania...

Gorim
Gimnazjalista

« Odpowiedz #25 : 30.06.2008, 19:04:20 »

No żałuje strasznie wyboru licencjatu, to będzie naprawdę żenada, jak kogoś by usadzili na naszym licencjacie, a wszędzie ludzie pewnie bez problemu przejdą dalej...
Nemesis
Moderatorzy
Magister

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #26 : 30.06.2008, 19:17:45 »

Usadzić to raczej nie usadzą, skoro ocena jest liczona jakos ze srednią z trzech lat, no i prace też kazdy jakos przedstawi, najwyżej może być sporo 3

Gorim
Gimnazjalista

« Odpowiedz #27 : 30.06.2008, 19:26:26 »

Też tak sobie liczę, ale to też kuriozalna sprawa. To równie dobrze, mógłbym tam wejść nie powiedzieć nic i wyjść z 3/3+. Jutro zobaczymy co wymyślą nasi mędrcy...
halczyn
Gimnazjalista

« Odpowiedz #28 : 30.06.2008, 19:32:38 »

Ech. A ja za to jestem w kropce. Duniewska mnie odesłała na poprawce na najbliższy czwartek. Po bałej linii zjechała moją pracę. Nie wiem czemu, gdyż naprawdę dobrze napisałem. Mimo próśb, nie mogła mi wyznaczyć wcześniejszego terminu niż czw godz. 14...
Tygrysica22
Pierwszoklasista
**

« Odpowiedz #29 : 30.06.2008, 20:55:38 »

No szczerze mówiąc to nie załatwiałam tego ze Strzelcem tylko poprostu idę 3-ego bo nie jestem w stanie wyrobić się na jutro z materiałem grymas mam nadzieję że nie będą z tego robili problemu
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  

Skocz do:  

dobry adwokat lodz opinie