Administracja :: WPiA Uniwersytet Łódzki :: forum Administracji UŁ
24.06.2019, 22:42:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do REJESTRACJI na forum!! Tylko zarejestrowani użytkownicy mają dostęp i widzą wszystkie działy!

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: Seminarium prawa podatkowego - pytania egzaminacyjne  (Przeczytany 9799 razy)
Fryderyk
Gimnazjalista

« Odpowiedz #30 : 30.06.2008, 21:02:36 »

Ja tez sie nie wyrobilem z materiałem. W zasadzie raz tylko przeczytalem odpowiedzi na te wszystkie pytania... ale ide.
Nie zalezy mi jakos specjalnie na tych ocenach (bo patrzy na ocene z licencjatu?).

Mam tylko nadzieje,ze narpawde nie bedzie zadnego problemu z zaliczeniem a za usmiech i pozytywne nastawienie do komisji jakas 4 moze sie uda wyhaczyc...

Nie pekajcie:)

Dzisiaj jesteś lepszy niż wczoraj a jutro będziesz lepszy niż dzisiaj!
Tygrysica22
Pierwszoklasista
**

« Odpowiedz #31 : 01.07.2008, 13:09:22 »

Jeżeli ktoś już jest po obronie to mógłby się podzielić wrażeniami  Język
Dorota_
Pierwszoklasista
**

« Odpowiedz #32 : 01.07.2008, 13:23:28 »

Halo halo, ludzie z terminu z 3ego lipca organizujemy zrzutke na kwaitki czy jak to jest, kazdy oddzielnie kupuje?
Dorota_
Pierwszoklasista
**

« Odpowiedz #33 : 01.07.2008, 13:30:50 »

a i w ogole o ktorej godiznie w czwartek jest ten exam, w katedrze czy centrum?
Tygrysica22
Pierwszoklasista
**

« Odpowiedz #34 : 01.07.2008, 13:43:08 »

W centrum o godzinie 9.00. Zrzutka jest organizowana, kwiaty zamówione, 15 zł w dniu obrony do Pauliny Kasiewicz
P.
Gimnazjalista

« Odpowiedz #35 : 01.07.2008, 14:17:21 »

Ja jestem po obronie i musze przyznac, ze bylo bardzo milo. Dosc luzna atmosfera, komisja nastawiona pozytywnie. Najpierw kazdy mial przedstawic swoja prace, a raczej jej fragment, czasem profesor pytal o konkretny fragment... Po chwili mowienia przerywal i losowalismy pytania. Na 1 kartce byly 2 pytania i z tego co zauwazylam zawsze 1 pytanie jest z ordynacji. Podczas odpowiedzi na te pytania komisja podpowiada, czasem cos dopytuje. Ogolnie nie ma sie czym stresowac (jestem madra bo juz po..;-))... Byly prawie same 5, a takze 4+, takze chyba nikogo nie skrzywdzili. Profesor stwierdzil, ze reprezentujemy bardzo wysoki poziom, jesli chodzi o wiedze z zakresu prawa podatkowego...:-) Takze nie stresujcie sie tak bardzo!! Powodzenia wszystkim, ktorzy ida 3 lipca!!!
Venom
Administrator
Student

« Odpowiedz #36 : 01.07.2008, 15:20:39 »

Ogolnie to spoko, wszyscy sa raczej sympatyczni. Najsympatyczniejszy Strzelec - pomoga i nadzoruje caly egzamin. Jak czegos nie bylo to sam mowi ze tego nie robilismy i zeby nas nie pytac. Ale trzeba miec szczescie w losowaniu pytan.
Od strony technicznej egzamin wyglada tak:
- kolejnosc wchodzenia przypadkowo wg. Strzelca. Przygotowuje on prace i sam mowi co 3 lub 2 osoby kto bedzie nastepny.
- najpierw omawiamy prace - jedni dluzej, inni krocej, czasem sie komijsa o cos zapyta z pracy bo maja ja przed oczami
- losujemy pytania - od razu caly zestaw, bo na jednej kartce sa dwa
- dlugosc egzaminu to ok. 7 - 10 min
kas
Pierwszoklasista
**

« Odpowiedz #37 : 02.07.2008, 07:54:58 »

Opowiedzialam początek pracy, niektorych pytaja o sam koniec Uśmiech
pytania: 1. powstawanie zobowiązań podatkowych
            2. prawo obnizenia podatku naleznego o naliczony (Nykiel byl zachwycony tym pytaniem, ja mniej grymas)
Byli bardzo mili, w szczegolnosci ta pani, bodaj Koperkiewicz-Mordel.
POWODZENIA!!!
Nemesis
Moderatorzy
Magister

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #38 : 02.07.2008, 09:10:28 »

Czy atmosfera jest aż tak luźna jak na prawie pracy?

www.nem.yoyo.pl - moja mała galeria
Anula
Gimnazjalista

« Odpowiedz #39 : 02.07.2008, 11:29:28 »

To zależy, co dla kogo znaczy "luźna atmosfera" Mrugnięcie Generalnie komisja jest pozytywnie do nas nastawiona, zdecydowanie atmosferę zdenerwowania rozładowuje pan mgr, który chyba każdemu przed wejściem na egzamin coś mówił, tak dla podtrzymania na duchu. Mimo wszystko jest to egzamin więc coś o tych podatkach trzeba wiedzieć. Jeśli chodzi o mój egzamin to powiedziałam jedno zdanie z referatu i profesor mi przerwał, by sobie ze mną podyskutować o mojej pracy, wypytał właściwie o wszystko, widać było, że spodobał mu się mój temat. Potem odpowiedzi na dwa pytania (pojęcie podatku- cechy, zdążyłam podać definicję i omówić dwie cechy po czym kazali mi przejść do drugiego pytania - zakres przedmiotowy podatku od spadków i darowizn). A i był to chyba najkrótszy egzamin ustny na jakim byłam... Powodzenia jutro!
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  

Skocz do:  

dobry adwokat lodz opinie