Administracja :: WPiA Uniwersytet Łódzki :: forum Administracji UŁ
23.08.2019, 23:53:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do REJESTRACJI na forum!! Tylko zarejestrowani użytkownicy mają dostęp i widzą wszystkie działy!

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 7 8 [9]
  Drukuj  
Autor Wątek: Prawo pracy - pytania!!!!  (Przeczytany 29912 razy)
infrass
Licealista

« Odpowiedz #120 : 22.06.2008, 00:49:28 »

A jeśli chodzi o pytania to pamiętam coś o trzonie normatywnym karty (zasady), co nie różnicuje stosunków z mianowania od innych stosunków; co nie jest uregulowane w prawie pierwotnym UE; kto nie jest objęty ochroną szczególną (chodziło o komisję rewizyjną chyba)
Scott_Jr
Pierwszoklasista
**

« Odpowiedz #121 : 22.06.2008, 12:15:18 »

Moje pytania:

1) Klauzula generalizacyjna- po moim monologu na ten temat wszczal dyskusje dyskusje o tym jak w tej sytuacji czuje sie pracodawca, pracownik, czy jest im to obojetne itd. ---> Jego rozwazania doprowadzily do tego,ze nie wiem mniej niz wiedzialem :-)

2) Szkoda przy odpowiedzialnosci materialnej- jak to sie ma do kodeksu cywilnego.

3) Tresc europejskiej dyrektywy dt. zwolnien grupowych + wskazanie roznic miedzy rozwiazaniami przewidzianymi przez UE a tymi przyjetymi przez polskiego ustawodawce ---> to byl koszmar tym bardziej,ze prof. Goral probowal mi wmowic, ze poswiecil pol wykladu na omowienie tego aktu prawnego.

Bylo w miare sympatycznie, podkreslam: "w miare"...

Powodzenia,
J.
ewik_86
Pierwszoklasista
**

« Odpowiedz #122 : 22.06.2008, 12:35:16 »

Ode mnie ida 2 osoby!
Anulka
Licealista

« Odpowiedz #123 : 22.06.2008, 12:44:06 »

Tresc europejskiej dyrektywy dt. zwolnien grupowych + wskazanie roznic miedzy rozwiazaniami przewidzianymi przez UE a tymi przyjetymi przez polskiego ustawodawce ---> to byl koszmar tym bardziej,ze prof. Goral probowal mi wmowic, ze poswiecil pol wykladu na omowienie tego aktu prawnego.
Na ostatnim wykładzie prof. o tym mówił i faktycznie podawał różnice...
Nemesis
Moderatorzy
Magister

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #124 : 22.06.2008, 16:05:22 »

w rzeczy samej

www.nem.yoyo.pl - moja mała galeria
ewik_86
Pierwszoklasista
**

« Odpowiedz #125 : 22.06.2008, 18:48:25 »

Ma moze ktos mozliwosc zeby wrzucic ten ostatni wyklad??!
emila
Przedszkolak
*

« Odpowiedz #126 : 22.06.2008, 20:50:25 »

ja tez sie wybieram w srode, wiec jest nas ok 10
Scott_Jr
Pierwszoklasista
**

« Odpowiedz #127 : 22.06.2008, 22:17:53 »

W takim razie zwracam honor! :-)

J.
Asiula
Starosta III roku
Magister
*

« Odpowiedz #128 : 24.06.2008, 12:21:08 »

Przypominam, iż jutrzejszy OSTATNI egzamin z prawa pracy odbędzie się po dyżurze dziekańskim profesora. Wszyscy jednak przyjdżmy na godz. 10 (dyżur trwa od 10 do 12) tam pod Nową Salę Rady Wydziału. Myślę, ze osob będzie jednak też sporo (według mojej wiedzy jest juz prawie 20), wiec prof. pewnie też da nam wybór test czy odpowiedż ustna ...
garbus
Przedszkolak
*

« Odpowiedz #129 : 24.06.2008, 18:42:15 »

Ej nie róbcie scen z tym ustnym jutro Język jak szanowny profesor da wybór bierzmy test, ci ktorzy maja wieksze aspiracje niech sobie odpowiedza w czasie testu i beda tolerancyjni wobec zwolennikow testowej formy Mrugnięcie
xxx
Gimnazjalista

« Odpowiedz #130 : 24.06.2008, 19:46:38 »

ja pamietam ze było pytanie o to w jakim akcie prawnym jest zawarta definicja urzędnika, czy cos w tym stylu. i bylo pytanie o wysokosc odszkodowania za niewydanie swiadectwa pracy - ale odpowiedzi byly a)jest wieksza niz cos tam b)jest mniejsza niz cos tam c)jest równa... to byl najtrudniejszy test jaki do tej pory byl.
infrass
Licealista

« Odpowiedz #131 : 24.06.2008, 20:00:49 »

BYło takie pytanie o to kiedy można przelać wynagrodzenie na konto bankowe

I według mnie żadna odpowiedź nie była poprawna bo potrzebna jest pisemna zgoda (a odpowiedzi były jeszcze takie że jak się zgodzą zw. zawodowe i za zgodą, nawet dorozumianą, pracownika)

- pytanie o to kiedy przysługują dni wolne na poszukiwanie pracy (albo kiedy nie przysługują, nie pamiętam, jaka to była forma, bo forma była dziwna)

- W której części nie występuje (albo występuje) pojęcie reprezentacji org związkowej w KP

- Jaka zasada jest ukryta w pp (chodziło chyba o zasadę ograniczonej odpowiedzialności materialnej pracownika)
infrass
Licealista

« Odpowiedz #132 : 24.06.2008, 20:50:10 »

- kiedy pracodawca może zwolnić pracownika bez wypowiedzenia kiedy ten jest aresztowany (i były takie odpowiedzi m. in. kiedy zostanie uznany za winnego; po 1 miesiącu nieobecności itd)

-kiedy pracownik może zadać wyłącznie odszkodowania (i odpowiedzi: kiedy pracodawca zwolni bez wypowiedzenia w czasie biegnącego wypowiedzenia i jeszcze jakieś inne odpowiedzi)

- kiedy zwolnienie się bez wypowiedzenia przez pracownika nie bedzie zrównane z wypowiedzeniem przez pracodawcę (jakoś tak)

- jaka jest kwota odszkodowania za nie wydanie świadectwa pracy

- gdzie zgoda związków zawodowych nie ma charakteru stanowczego (i odp m.in przy wydawaniu regulaminu pracy; regulaminu wymagradzania)

- kto przy zwolnieniach grupowych nie ma ochrony szczególnej

- odprawa przysługuje tylko...
- co może pip
- brak kwoty odszkodowania w zakazie konkurencji powoduje nieważność umowy?
- przedawnienie roszczenia o urlop
- w którym momencie może być zawarty zakaz konkurencji
- kogo ten zakaz obowiązuje
Asiula
Starosta III roku
Magister
*

« Odpowiedz #133 : 25.06.2008, 18:55:25 »

Witam!!! Dziś takze był test z prawa pracy, bo na egzamin stawiło się ok 20 osob. Ja z kolegą poszłam jednak na ustny, bo również była taka opcja. Moje pytania to:
1. Postanowienia obligacyjne w UZP (do teraz nie wiem za bardzo co to jest i o co chodziło w tym pytaniu Język)
2. Przyczyny niezwłocznego wypowiedzenia umowy o pracę z winy pracownika
3. Urlop na żądanie

Oczywiście wszystkie osoby, które pisały test również dziś zdały, słyszałam nawet o kilku 4 i jednej 5 Chichot

Myślę, ze dla wielu z Was to już koniec sesji i teraz pozostaje tylko zmagac się z licencjatem, co myslę stanowi już dla nas pewną formalność Uśmiech

Pozdrawiam

Strony: 1 ... 7 8 [9]
  Drukuj  

Skocz do:  

dobry adwokat lodz opinie